Будова ПК

 

 

 

 

 

Оперативна пам'ять

 

Материнська плата

 

Мережева картка

 

Оптичні пристрої

 

Звукова картка

 

Відеокартка

 

Вінчестер

 

Процесор

 

Дисковод

 

Принтер

 

Монітор

 

Сканер

 

Корпус

 

Модем

 

 

 

 

Сканер

Сканер - зовнішній пристрій, призначений для зчитування текстової та графічної інформації у комп'ютер (малюнки, фотографії, тексти).

Термін "сканер", "сканувати" походять від англійського слова scan - переглядати, оглядати. Основним завданням сканера є перетворення зображення у цифровий код для подальшої обробки комп'ютером.

Існує багато моделей сканерів, вони передусім відрізняються механізмом руху зчитувального пристрою (скануючої голівки) відносно паперу.

Види сканерів:

Ручний. Ручні сканери - найпростіші, найменші та найдешевші. Сканер такого типу займає не більше місця, ніж книжка середнього формату і коштує до 30$. Однак при використанні цього сканера потрібне вміння: вам прийдеться швидко та рівномірно проводити цим пристроєм, схожим по вигляду на насадку для домашнього пилососа, по всій площі зоюраєення, яке ви скануєте. Якщо ваша рука під час процедури сканування затрясеться - прощавай якість! Хоча сканери такого виду забезпечують нормальну якість сканування (розподільча здатність - приблизно 800 х 800 dpi; розрядність - 24 біт), досягти такого результату буде непросто, вам доведеться декілька раз парескановувати, щоб отримати кращу якість.

Головний недостаток цих сканерів - розмір зображення по ширині, яке він може сканувати за один "прохід" Якщо ширина скануючої головки приблизно до 15 см, цього вистачить для сканування фотографії та книжки невеликого формату, а наприклад для сканування сторінки газети, журналу, книги великого формату, то вам доведеться сканувати декілька разів, а потім довго та нудно "склеювати" шматки відсканованого зображення.

Сканери такого типу використовуються на конвеєрах та в супермаркетах для швидкого та зручного зчитування штрих-кодів.

Ручний сканер


Вигляд ручного сканера



 

Планшетні. Рух скануючої голівки у сканерах такого типу автоматизовано, тому переміщувати вам не доведеться нічого. Цей скранер має вигляд великого планшета, який розташовується на столі. Щоб відсканувати аркуш із зображенням або текстом, вам доведеться покласти цей аркуш на прозору скляну площину, під якою рухається скануюча головка сканера. Зверху прилад закривається спеціальною кришкою... А далі сканер все зробить сам - точно так, як працює ксерокс. Ось тільки після завершення сканування вийде не паперава, а цифрова копія зображення малюнку чи тексту - файл.

Сканери формату А4, тобто сканери які можуть сканувати зображення з аркуша, розмір якого А4 (стандартний принтерний папір) призначені для масового ринку. Але існують сканери формату А3 і навіть А2, але їх ціна не задовольняє гаманці користувачів. А особливо розміри абсолютно не відповідають розмірам вільного місця на столі користувача, адже це розгорнута газета в повний розмір.  Та й стандартний сканер формату А4 - пристрій не з маленьких, враховуйте його розміри 50 х 30 см. Тож заздалегідь до його покупки приготуйте для нього місце.

Планшетний сканер

Вигляд планшетного сканера від фірми Hewlett-Packard (HP)



Основні характеристики сканера:

Вид. Який вид сканера ви матимеме - ваш вибір. Особисто я надаю перевагу планшетним сканерам. Вони дозволяють отримати високу якість зображення без зусиль, та дозволяють сканувати документи формату А4.

 

Присутність спеціальних можливостей. При скануванні текстів великого об'єму не зовсім зручно кожен раз вручну міняти листи паперу. Набагато зручніші сканери з автоматичною подачею бумаги. Вони самі піклуються про відсканований лист паперу та про подачу ще не відсканованого.

А якщо ви - професійний дизайнер і часто працюєте з фотографіями, аналоговими (плівковими) фотоапаратами, то вам потрібен не просто хороший сканер, а сканер зі слайд - модулем. Ці сканери дають можливість працювати зі слайдами та негативами, не вдаючись до стадії друку.

 

Спосіб під'єднання сканера до комп'ютера. Якщо ваша материнська плата оснащена портом USB (як правило ним оснащені материнські плати зроблені для процесорів Pentium III, Pentium 4, Celeron, Athlon, Athlon XP, Duron, Sempron) то вибиройте сканер зі способом під'єднання до комп'ютера через USB порт. Данні від комп'ютера до сканера через USB порт передаються набагато швидше, ніж через вже застарілий порт LPT.

 

Розподільча здатність. Це найголовніша характеристика. Розподільча здатність сканера - це величина, яка показує зі скількох точок сканер може побудувати зображення. Ця величина як і у принтера вимірюється у dpi. Чим з більшою кількістю крапок сканер будує зображення, тим якісніше та чіткіше зображення. Перші моделі сканерів мали розподільчу здатність 200 - 300 dpi. Для сучасних планшетних сканерів ця величина складає 800 - 1500 dpi і вище.

Сканер, внаслідок сканування документа, створює файл графічного формату (BMP, TIFF, JPEG, GIF, PNG ). Якщо первинний документ містив текст, то файл, отриманий внаслідок сканування, не може бути відкритий програмою текстового редактора. Необхідно виконати перетворення файлу в текстовий формат. Для цього існують спеціальні програми, що називаються програмами оптичного розпізнавання тексту.

 

Розрядність. Це також головна характеристика. Розрядність - це величина, яка означає кількість інформації, яка потребується для оцифровки кожної точки зображення; а ще - це кількість кольорів, які здатен розпізнати сканер. Ця величина вимірюється у бітах.

Перші моделі сканерів були чорно - білими, тобто сприймали лише чорний та білий кольори. Сучасні сканери дозволяють розпізнавати мільярди відтінків.

  • 12 біт = 8,35 млн. кольорів
  • 24 біт = 16,7 кольорів
  • 30 біт = 1 млрд. кольорів

Звичайно, реальна кількість таких кольорів у повсякденному житті ніколи вам не знадобиться. Справа в тому, що людської чутливості ока не вистачить щоб розрізнити 16 - ти бітний колір від 24 - бітного... Але виробники на останніх моделях своїх сканерів заявляють 48 бітне розпізнавання кольорів.

 

Фірма - виробник. Найкращими фірмами - виробниками сканерів є наступні фірми:

  • Hewlett - Packard
  • Canon
  • Mustek
  • UMAX
  • Agfa
  • Epson

 

 

 

 

Copyright © 2008 / Created by Jonathan Devis