Будова ПК

 

 

 

 

 

Оперативна пам'ять

 

Материнська плата

 

Мережева картка

 

Оптичні пристрої

 

Звукова картка

 

Відеокартка

 

Вінчестер

 

Процесор

 

Дисковод

 

Принтер

 

Монітор

 

Сканер

 

Корпус

 

Модем

 

 

 

 

Оперативна пам'ять (DDR)

Оперативна пам'ять - енергозалежна пам'ять, що служить для збереження та обробки інформації.

Щоб зрозуміти, що таке "пам'ять комп'ютера", потрібно уявити собі велику послідовність невеличких пронумерованих комірок, в кожній з яких зберігається якась інформація. Максимальний об'єм комірки становить 1 байт (8 біт).

Тобто, будь-яка інформація у комп'ютері зберігається у вигляді послідовності пронумерованих байтів, причому номер першого від початку пам'яті починається не з 1, а з 0!

Кожна інформація може займати більше однаго байта. Коли говорять про об'єм памяті, то мають на увазі ту кількість комірок або байтів, яка необхідна для зберігання даної інформації.

Оперативна память - це пямять комп'ютера. Вона потрібна в першу чергу комп'ютеру. Дана пам'ять дає ком'пютеру змогу дуже швидко записувати та зчитувати данні. Ця пам'ять, на відмуну від вінчестера, є повністю енергозалежною, тобто данні в ній зберігаються лише при умові, що комп'ютер ввімкнений. У ній комп'ютер зберігає тимчасово потрібні для нього файли, математичні розрахунки і взагалі, все те, що йому "заманеться"! ):

У сучасних комп'ютерах використовуються від 16 мегабайт (Мбайт) до 32 гігабайт (Гбайт) оперативної пам'яті.Для комфортної роботи з мультимедіа програмама та іграми, обсяг оперативної пам'яті повинен бути не меншим 512 мегабайт.

Якщо на материнській платі встановлено декілька модулів оперативної пам'яті, то бажано, щоб вони були однакові за об'ємом та частотою (по можливості й за фірмою - виробником).

Оперативна пам'ять

Існує поняття типу пам'яті. На даний момент часу використовуються такі типи оперативної пам'яті: DDR, DDR II, DDR III. Всі вони абсолютно різні, і тому, память, яка працює в одному комп'ютері, не обов'язково повинна підійти і працювати в іншому.

Кожен із цих типів є наступним кроком еволюції оперативної пам'яті. Кожний наступний тип вже більш досконалий за попередній: виконаний на новій архітектурі, на іншому технологічному процесі, кожен наступний тип вважається швидшим, надійнішим.

Основні характеристики оперативної пам'яті:

Тип. Безумовно, це головна характеристика оперативної пам'яті. Адже кожне нове покоління комп'ютерів змінює процесори, материнську плату, а значить - і оперативну пам'ять. В нових компютерах стандартом є тип DDR II. А останні моделі процесорів та материнських плат підтримують тип DDR III.

А провідні виробники оперативної пам'яті (такі, як G.Skill, Geil, Corsair та ін.) вже працюють над новими стандартами DDR IV і навіть DDR V!

 

Об'єм. Чим більший об'єм оперативної пам'яті має комп'ютер, тим швидше він працює, тим більшу кількість різноманітних програм водночас ви можете використовувати.

 

Частота. Частота оперативної пам'яті вимірюється у мегагерцах (МГц). Чим більша частота модулів оперативної пам'яті, тим чіткіше та швидше працює комп'ютер. Для нормальної роботи потрібно, щоб були встановлені модулі оперативної пам'яті з частотою як мінімум 333 МГц та об'ємом як мінімум 256 Мб.

 

Найкрищими фірмами - виробникими оперативної пам'яті є наступні фірми:

  • G. Skill
  • Geil
  • Corsair
  • Hunix
  • Infineon
  • OCZ
  • Kingston

 

 

 

 

Copyright © 2008 / Created by Jonathan Devis