Будова ПК

 

 

 

 

 

Оперативна пам'ять

 

Материнська плата

 

Мережева картка

 

Оптичні пристрої

 

Звукова картка

 

Відеокартка

 

Вінчестер

 

Процесор

 

Дисковод

 

Принтер

 

Монітор

 

Сканер

 

Корпус

 

Модем

 

 

 

 

Корпус (Cese)

Корпус визначає не тільки зовнішній вигляд системного блока, він задає певне розташування материнської плати та інших внутрішніх пристроїв комп'ютера. Для настільних комп'ютерів промисловість випускає корпуси з горизонтальним розташуванням материнської плати (desktop,footprint, slimline) та корпуси з вертикальним розташуванням материнської плпти, тобто корпуси типу "Tower" (mini-tower, midi-tower, big-tower). Нині використовуються корпуси типу Tower, які займають мало місця та мають досить вільного місця для розташування різноманітних внутрішніх пристроїв.

Корпус

Разом з корпусом продається блок живлення. Розташований він всередині корпуса, у правому верхньому кутку. Побачити блок живлення можна на малюнку, який зображає внутрішній вміст корпуса. Блок живлення характеризується своєю потужнісю. Чим більша одиниця потужності у блока живлення, тим більшу кількысть внутрішніх пристроїв він може забезпечити електроенергією. Для комфортної роботи вистачить блока живлення потужність якого 200 W, хоча і 400 W не завадить.



На передній (або фронтальній) стороні корпуса розташовані дві головні кнопки:


Кнопка Power. Саме на неї ми натискаємо, вмикаючи та викикаючи камп'ютер після роботи.

 

Кнопка Reset. Ця кнопка призначена для перезавантаження комп'ютера. Вона стане у нагоді в тому випадку, якщо комп'ютер в результаті якоїсь помилки в його роботі (наприклад, конфлікту програм чи комплектуючих) відмовляється виконувати будь - які ваші команди. Спеціалісти у такому випадку кажуть - "комп'ютер завис".

Також на передній стороні ви зможете побачити два основних індикатори, кожний з яких відповідає за певні функції комп'ютера.

Power. Цей індикатор у вигляді лампочки, яка світиться здебільшого зеленим або синім кольором. Під нею написано Power. Цей індикатор означає, що комп'ютер ввімкнено. Він горить на протязі всієї роботи комп'ютера.

 

H.D.D (Hard Disk Drive) Цей індикатор у вигляді лампочки, яка світиться здебільшого червоним або жовтим кольором. Під нею написано H.D.D Цей індикатор характеризує роботу жорсткого диску - вінчестера. Коли індикатор горить - це означає, що комп'ютер у даний момент часу звертається до вінчестера. Комп'ютер у цей момент може записквати, зчитувати, витирати інформацію.

Задня стінка корпуса

На задній стінці корпуса ви зможете побачити порти материнької плати, до яких ви можете підключити зовнішні пристрої (принтер, сканер, монітор, клавіатура, миша, звукові колонки, навушники, мікрофон, цифрова відео камера, web - камера, цифровий фотоапарат, flash - носій інформації, модем). Ввімкнути якийсь пристрій "не туди" практично не можливо тому, що кожний порт має свою особисту форму та колір, має своє строго визначене місце розташувння. Також на задній стінці розташований перемикач напруги (110,120 - 220,230 V) та гніздо для ввімкнення провідника, який забезпечує надходження електроенергії від електромережі до системного блоку.

Блок живлення

 

 

 

 

Copyright © 2008 / Created by Jonathan Devis