Будова ПК

 

 

 

 

 

Оперативна пам'ять

 

Материнська плата

 

Мережева картка

 

Оптичні пристрої

 

Звукова картка

 

Відеокартка

 

Вінчестер

 

Процесор

 

Дисковод

 

Принтер

 

Монітор

 

Сканер

 

Корпус

 

Модем

 

 

 

 

Модем

Модем - це пристрій, який забезпечує з'єднання комп'ютерів у мережу на великій відстані за допомогою телефонної лінії зв'язку. Назва модем походить від слів МОдулятор/ДЕМодулятор - пристрій, що з боку передавача забезпечує перетворення цифрового (комп'ютерного) сигналу у аналоговий сигнал (сигнал телефонних ліній зв'язку), а з боку приймача навпаки, з анологового сигналу робить цифровий.

При з'єднанні модем видає назрозумілі для нас звуки та шум. Це так і повинно бути. Просто ваш модем "домовляється" з іншим модемом про швидкість та тип передачі даних. Як тільки з'єднання відбудеться, модем знову буде працювати беззвучно.

Існує два типи модемів:

Внутрішній. Внутрішній модем являє собою невелику плату, яка вставляється до PCI слоту материнської плати. Такий тип модемів не займає багато місця, мало коштує, не потребує додаткової розетки для живленні. Але є й недостатки: такий модем на наших телефонних лініях зв'язку не може забезпечити високу якість зв'язку (без розривів) та йлго швидкість.

Внутрішній модем

Вигляд внутрішнього модема від фірми Acorp



 

Зовнішній. Модем такого типу являє собою пластмасову коробочку розміром книги невнликого формату. Модем під'єднується до USB чи COM порту материнської плати. Такий модем забезпечує більшу швидкість прийому та передачі даних та вищу якість зв'язку. До того ж ви можете спостерігати за роботою модему по індикаторах, які розташовані на передній стороні пристрою (різнокольорові лампочки, які загораються або гаснуть відповідно до функції, яку виконую пристрій). Але є й мінуси: модем займає місце на робочому столі, потребує вільної розетки, від нього відходить декілька провідників, що не зовсім зручно при роботі.

Зовнішній модем

Вигляд зовгішнього модема від фірми Acorp



 

Основні характеристики модема

Швидкість зв'язку. Швидкість зв'язку модема вимірюється у бітах за секунду - bps. Ця велечина вказується на верхній стороні пристрою. Наприклад: 56 000 bps означає, що модем здатен приймати та відправляти дані на швидкості 56 000 біт за секунду. Якщо ваш модем навіть і підтримує швидкість 56 000 bps, це зовсім не означає, що він буде працювати на цій швидкості. Все залежить від лінії зв'язку та АТС до якої ви під'єднані.

 

Фірма - виробник. Це найголовніший показник модема. Адже не кожний модем здатен працювати на наших повільних та неякісних лініях зв'язку. І до того всього модеми хороших виробників обладнано функціями корекції помилок та арххівування (стиснення у розмірі) даних при їх відправленні та отриманні, це значно прискорює роботу. Найкращими виробниками є наступні фірми:

  • 3com
  • U.S. Robotics
  • AVAKS
  • Zyxel
  • Acorp

 

 

 

 

Copyright © 2008 / Created by Jonathan Devis