Будова ПК

 

 

 

 

 

Оперативна пам'ять

 

Материнська плата

 

Мережева картка

 

Оптичні пристрої

 

Звукова картка

 

Відеокартка

 

Вінчестер

 

Процесор

 

Дисковод

 

Принтер

 

Монітор

 

Сканер

 

Корпус

 

Модем

 

 

 

 

Принтер

Принтер - зовнішній пристрій, який виводить на друк текстову та графічну інформацію.

Найпопулярнішими пристроями для виведення інформації на папері є принтери. Вони доють можливість виводити під час друку як символьну (тексти, числа), так ы графічну (малюнки, діанрами, графіки) інформацію. Всі знаки, що друкуються принтером, подано як набір окремих точоч. Спосіб нанесення цих точок на папір залежить від виду принтера. Можливі різні класифікації принтерів:

  • За послідовністю друку (посимвольні, порядкові, поаркушеві)
  • За кількістю відтворюваних кольорів (чорно-білі, кольорові)
  • за способом дії (ударні, безударні)
  • За способом отримання зображення на папері (матричні, струменеві, лазерні)

Говорячи про ту чи іншу модель принтера, зазвичай називають останню ознаку у вещеперечисленому списку - спосіб отримання зображення.

Є три основні типи принтерів:

Матричний принтер. Матричні принтери - це перші принтери, які першими почали застосовувати у IBM PC - сумісних комп'ютерах. Це ударні друкувальні пристрої, у яких є друкуюча головка з висувними голочками. Між головкою та папером розташована фарбуючи стрічка. Коли принтер працює, у головці висуваються потрібні голки. Вони ударяють по паперу через фарбуючу стрічку, і на ньому лишається слід або відбиток. Чим більше голок у друкувальній головці, тим вища якість зображення. Головка може бути оснащена 9, 18 або 24 голками. Майже десять років тому матричні принтери були найпопулярнішими для IBM PC. Ці принтери найдешевші, однак вони мають невелику швидкість роботи, низьку якість відбитка й дуже шумлять у процесі друку.

Матричний принтер

Вигляд матричного принтера від фірми Epson



 

Cтруменевий принтер. Струменеві принтери - це найпоширеніші нині типи принтерів. Вони серйозно відсунули матричні принтери, бо дозволяють досягти прийнятної якості відбитка як при кольоровому так і при чорно-білому друці, до того ж при невисокій вартості пристрою. Струменеві принтери - безударні пристрої, тому вони працюють безшумно. Зображення формується в них за допомогою друкувальної головки, що містить дуже багато капілярів - сопел ( від 50 до 200 ), крізь які до паперу подається чорнило. Так само, як у матричному принтері, друкувальна головка рухається по горизонталі, а аркуш паперу переміщається вертикально. Можна сказати, що роль "голок" у струменевому принтері виконують сопла. Однак якість отримуваного відбитка в струменевому принтері значно вища, ніж у матричному. Це пов'язано з тим, що діаметр кожного сопла суттєво менший від діаметра голки (сопло тонше від людської волосини), а кількість сопел більша за кількість голок. Щоправда, отримавши готовий відбиток на струменевому принтері, необхідно пам'ятати, що він може постраждати від контакту з водою.

Струменевий принтер

Вигляд струменевого принтера від фірми Hewlett - Packard (HP)


 

Лазерний принтер. Лазерні принтери дозволяють отримати найкращу якість відбитка, чорно - білого чи кольорового, тому вони широко застосовуються у видавничій справі. Принцип створення зображення такий: промінь лазера, керований комп'ютером, електризує поверхню барабана, що є у лазерному принтері. До заряджених ділянок барабана прилипають частинки сухого фарбувального порошку - тонера. Коли через принтер пропускається аркуш паперу, частинки тонера переносяться на нього з барабана. Результатом є якісний відбиток. Лазерні принтери мають високу швидкість друку (десять і більше сторінок за хвилину). Завдяки швидкісним якостям лазерні принтери широко застосовуються як мережеві принтери (мережений принтер - це принтер, який забезпечує друком одразу декількох комп'ютерів, розташованих у різних місцях). Однією з основних характеристик лазерних принтерів є розподільча здатність - кількість друкованих точок на дюйм2. Для лазерних принтерів звичайною роздільною здатністю є 600 dpi, але деякі моделі можуть досягти й більших значень.

Лазерний принтер

Вигляд лазерного принтера LBP -810 від фірми Canon



На даний момент часу великою популярністю користуються багатофункціональні (МФУ) пристрої (МФУ - многофункциональное устройство). Свою назву вони отримали через те, що окрім друку, вони ще можуть виконувати інші функції, як то сканування, копіювання, факс, тощо. Багатофункціональні пристрої можуть бути як струменеві, так і лазерні.

Великою популярністю серед користувачів користуються саме струменеві багатофункціональні пристрої. Секрет такої популярності - багато функцій в одному невеличному пристрої та можливість кольорового друку. Але є й мінуси, над якими ніхто не задумується при купівлі такого пристрою. Адже розхідні матеріали (картриджі) коштують 30-40 %!, а інколи навіть і більше від усієї вартості нового принтера.

У великих же офісах популярністю користуються не струменеві, а лазерні багатофункціональні пристрої.

Воно й зрозуміло, що до кожного комп'ютера в офісі придбати принтер і обслуговувати його - справа не з дешевих. Тому, як правило, встоновлюються багатофункціональні лазерні принтери. Ресур роботи картриджа у якого 50-200 тис. сторінок.

Багатофункціональний пристрій

Вигляд багатофункціонального лазерного принтера від фірми Hewlett-Packard (HP)


Основні характеристики принтера:

Розподільча здатність. Розподільча здатність - це величина, яка показує, зі скількох точок побудоване надруковане зображення на дюйм2 (1 дюйм = 2,54 см). Величина ця позначається dpi. Зрозуміло, що чим більша величина dpi, тим якісніше зображеня.

Середня величина для струменевих принтерів - 600 dpi, але вона може досягати й вищого значення. Що стосується лазерного принтера, то ця величина може сягати 1200 dpi і більше.

 

Можливість кольорового фотографічного друку. Зрозуміло, що мова тут іде про струменеві принтери, хоча виробництво вже давно випускає кольорові лазерні принтери. Здебільшого всі моделі струменевих принтерів можуть роздруковувати кольорові малюнки, але далеко не всі спроможні друкувати фотогріфії на фотопапері. Якщо ви не збираєтеся друкувати фотографії вдома, то вам не обов'язково мати принтер, який може їх роздруковувати.

 

Вартість друку. Принтери різних фірм - виробників комплектуються різними картриджами різної вартості. Наприклад картриджі для принтерів Hewlett - Packard та Canon дорожчі за картриджі інших фірм - виробників приблизно на 10 - 15 %. Не дарма вони цільком заслужено являються найкращими принтерами у світі.

Для визначення вартості друку необхідно поділити ціну картриджа на кількість роздрукованих ним листів паперу (ця цифра зазвичай занесена в документацію для принтера).

 

Спосіб під'єднання принтера до комп'ютера. Якщо ваша материнська плата оснащена портом USB (як правило ним оснащені материнські плати зроблені для процесорів Pentium III, Pentium 4, Celeron, Athlon, Athlon XP, Duron, Sempron) то вибиройте принтер зі способом під'єднання до комп'ютера через USB порт. Данні від комп'ютера до принтера через USB порт передаються швидше, ніж через вже застарілий порт LPT.

Звичайно, даної проблеми по-суті не існує, бо практично всі сучасні принтери і ком'пютери у світі обладнані портами USB.

 

 

 

 

Copyright © 2008 / Created by Jonathan Devis