Будова ПК

 

 

 

 

 

Оперативна пам'ять

 

Материнська плата

 

Мережева картка

 

Оптичні пристрої

 

Звукова картка

 

Відеокартка

 

Вінчестер

 

Процесор

 

Дисковод

 

Принтер

 

Монітор

 

Сканер

 

Корпус

 

Модем

 

 

 

 

Вінчестер (HDD)

Вінчестер (жорсткий диск) - енергонезалежна пам'ять, що зберігає абсолютно всю інформацію на комп'ютері.

Важко повірити, що перші вінчестери, які з'явилися на початку 70 - х, мали об'єм не більше десятка кілобайт! Згодом, через декілька років на ринку дебютували десятимегабайтні вінчестери. Користувачі просто не могли зрозуміти, чим можна заповнити такий гігантський об'єм. Адже все необхідне тоді програмне забезпечення (операційна система, текстовий редактор, декілька ігр) спокійно вміщувались у 1,5 - 2,5 мегабайти.

Згодом, об'єми вінчестера виросли в тисячі разів, але принципи його будування не змінились.

WB 500 Gb SATA-II

Вигляд вінчестера (жорсткого диску) від фірми Western Digital (WD)


Всередині корпуса вінчестера є одна або кілька пласких магнітних дисків, до яких підведено головки читання-запису. Ці головки тримаються на позиціонері, який нагадує важіль звукозйомника у програвачі грампластинок. Диски вінчестера закріплені на одній осі, яку обертає двигун. Швидкість обертання дисків дуже висока - до 7 200 - 10 000 обертів за хвилину у вінчестерах стаціонарних комп'ютерів і 5 400 обертів за хвилину у вінчестерах для ноутбуків. Чим вища швидкість обертання дисків, тим більшою може бути швидкість читання-запису інформації.

SATA чи ATA ???

Існує поняття типу під'єднання вінчестера до материнської плати. На сьогоднішній день у світі виготовляються вінчестери з двома видами під'єднання до материнської плати - це SATA i ATA

Стандарт ATA був створений першочергово і скоро, напевне перестане існувати.

Стандарт SATA створений відносно недавно, але вже широко використовується в усьому світі. Вінчестери з SATA з'єднанням вважаються більш надійними і швидкими. Тому, майбутнє за ними !

Нещодавно з'явилася нова версія SATA-інтерфейсу - це SATA ІІ. це вдосконалена версія SATA.

Основні характеристики вінчестера:

Об'єм внутрішнього кешу. Внутрішній кеш вінчестера - це невелика пам'ять. Кеш - це пам'ять-посередник між комп'ютером і вінчестером. В неї він записує інформацію, яку потрібно записати на вінчестер і ту інформацію, яку він шойно прочитав. Чим більший об'єм кеш-пам'яті у вінчестера, тим швидше він працює. У сучасних вінчестерах об'єм внутрішнього кешу становить від 2 до 32 мегабайт.

 

Об'єм вінчестера. Саме від об'єму самого вінчестера залежить, скільки інформації ви зможете на нього записати. Сучасні вінчестери мають об'єм від 20 Гб (Гігабайт) до 2 Тб (Терабайт).

 

Фірма - виробник. Cаме від фірми - виробника вінчестера залежить скільки він вам буде служити. Найкращими фірмами - виробниками вінчестерів є наступні фірми:

  • Seagate/Maxtor
  • Hitachi
  • Western Digital (WD)
  • IBM
  • Hewlett-Packard (HP)

 

Купуючи вінчестери цих фірм ви не будете боятися, що ваш вінчестер завтра "вилетить".

 

 

 

 

Copyright © 2008 / Created by Jonathan Devis