Будова ПК

 

 

 

 

 

Оперативна пам'ять

 

Материнська плата

 

Мережева картка

 

Оптичні пристрої

 

Звукова картка

 

Відеокартка

 

Вінчестер

 

Процесор

 

Дисковод

 

Принтер

 

Монітор

 

Сканер

 

Корпус

 

Модем

 

 

 

 

Дисковод (FDD)

Дисковод (накопичувач на гнучких дисках) - внутрішній пристрій комп'ютера, який дозволяє працювати з дискетами (гнучкими дисками). Дискета - це магнітний диск, який поміщено до захисного корпусу. Дискети використоаують для зберігання та перенесення невеликих об'ємів інформації з одного комп'ютера на інший. Дискету називають ще гнучким диском або флопі - диском (від фнглійського слова floppy).

На сьогоднішній день використовуються дискети з розміром 3,5 дюйми (89 мм) з двостороннім магнітним покриттям. Ці дискети, як правило виготовляють за технологією HD (High Density - висока щільність розміщення доріжок одна відносно одної). Об'єм такої дискети становить 1,44 мегабайти. На такий об'єм можна записати приблизно до 40 малюнків середнього розміру у форматі jpg (стиснутий комп'ютерний формат малюнків).

Floppy Disk Drive

Вигляд Флопі-дисковода від Samsung


Якщо взяти дискету етикеткою до себе, то у нижній правій та лівій її частині ви побачите отвори. Правий отвір завжди відкритий (наскрізний), він говорить про те, що дана дискета HD типу. Лівий отвір має малесеньку пластмасову заслінку. Коли ця заслінка закрита, це означає, що на дискету можливий запис та зчитування. Якщо ця заслінка відкрита, це означає, що можливе тільки зчитування, а запис - ні.

Одиниці інформації:

Одиницею інформації в комп'ютері є один біт, тобто двійковий розряд, що може приймати значення 0 чи 1. Як правило, комп'ютери працюють не з окремими бітами, а з вісьма бітами одразу. Вісім послідовних бітів складають байт. В одному байті можна закодувати значення одного символу з 256 можливих.

  • 8 біт = 1 байт (байт)
  • 1024 байт = 1 кілобайт (Кб)
  • 1024 кілобайт = 1 мегабайт (Мб)
  • 1024 мегабайт = 1 гігабайт (Гб)
  • 1024 гігабайт = 1 Теребайт (Тб)

 

 

 

 

Copyright © 2008 / Created by Jonathan Devis