Навчальні програми

Навчальні програми.

Останнім часом комп'ютер часто застосовується у навчальному процесі і є дійсно активним помічником. Для навчання можна застосовувати навчаючі програми, які призначені для набуття знань і навичок у конкретних галузях.

Шкільні навчальні програми дозволяють:

  • на уроці географії — скласти карту частин світу і міст, простежити за розташуванням гірських хребтів, озер, річок;
  • на уроці біології — подивитись, як виглядають різні рослини та тварини; дізнатися про їх еволюцію та особливості поведінки;
  • на уроці астрономії — побачити різні сузір'я і рух зірок на нічному небосхилі;
  • на уроці фізики — відтворити різні фізичні досліди та вимірювання і зрозуміти зміст процесів, що відбуваються;
  • на уроці математики — побудувати на екрані графіки функцій і побачити закономірності, описувані формулами;
  • на уроці інформатики — дізнатися про принципи роботи комп'ютера і навчитися користуватися ним.

Навчальні програми застосовуються не тільки в школах. Так само, як і відеоігри, сучасні навчальні програми дозволяють відтворити на екрані ситуації, наближені до реальності, і використовуються як тренажери під час підготовки спеціалістів найрізноманітніших професій.

Більшість навчальних програм має декілька рівнів складності і методів навчання. Залежно від своєї початкової підготовки користувач вибирає рівень і найбільш придатний для нього метод навчання. Оцінювання знань користувача на будь-якому етапі навчання відбувається за відповідною до цього етапу системою тестів. Навчальна програма обробляє результати тестування і видає користувачеві рекомендації щодо подальшого навчання.