Програмне забезпечення ПК.
Для розв'язання конкретної задачі комп'ютер має послідовно виконати повністю визначений набір операцій. Ці операції є сукупністю дій, здійснюваних центральним процесором. Потрібні дії та послідовність їх виконання задає програма. Набір програм, що забезпечують можливість використання комп'ютера для розв'язування різних задач, складають програмне забезпечення комп'ютера.
Усе програмне забезпечення, що використовується комп'ютерами, поділяється на три основні види:
Системне програмне забезпечення — це сукупність програм, що призначені для забезпечення роботи комп'ютера та комп'ютерних мереж, а також для організації створення взаємодії користувача з комп'ютером.
До системного програмного забезпечення входять:
Прикладне програмне забезпечення — сукупність програм, що призначені для виконання завдань за допомогою комп'ютера.
Пакет прикладних програм — це система програм, що забезпечує розв'язання задач певного типу.
Приклади прикладного програмного забезпечення:
Використання прикладного програмного забезпечення потребує наявності певного набору пристроїв у апаратної частини, відповідного об'єму оперативної пам'яті комп'ютера, певного системного програмного забезпечення. Тобто, при виборі прикладної програми користувач мусить враховувати можливості свого конкретного комп'ютера.
Третій вид програмного забезпечення — системи програмування, які призначені для розробки інших програм.
Програмне забезпечення комп'ютерів постійно удосконалюється. Удосконалена програма може суттєво відрізнятися від свого попереднього варіанта, або, як говорять, версії. Різні версії мають однакову назву, а щоб їх розрізнити, до назви програми додається відповідний номер. Разом з тим, існують випадки, коли окремі можливості попередніх версій відсутні у наступних версіях. Через це треба чітко знати, з якою версією програми ви працюєте, оскільки різні версії мають різні можливості.