Про нас

Піщанський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія" було засновано в 2001 році. Голова райдержадміністрації І. Д. Плахотний видав розпорядження №105 від 20 червня 2001 року "Про відкриття Піщанського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія".

За рішенням 17 сесії 23 скликання Піщанської селищної ради від 19 червня 2001 року Піщанську загальноосвітню школу I-III ступенів №1 було ліквідовано. На її базі створено Піщанський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія".

  • Піщанський НВК "Загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія" є демократичною правовою школою...
  • Дитина, її життя і здоров'я, честь, гідність і недоторканість визнаються найвищою цінністю в школі.
  • Кожна людина в НВК має право на вільний розвиток особистості, якщо під час цього не порушуються права і свободи інших.

Головною метою НВК є забезпечення права громадян на загальну середню освіту, формування і розвиток соціально зрілої і творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості.

Андрій Андрійович Ільченко

З 2000 по 2011 рік працював в Піщанському НВК "Загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія" на посаді директора.

В НВК навчальний процес здійснює 48 педагогічних працівників, із яких 45 мають вищу освіту. Серед них відмінники освіти України: Мазурик Віра Петрівна, Любарська Тамара Павлівна, Ляшко Любов Іванівна, Костенко Ірина Гнатівна, Кушнір Лариса Олександрівна.

Валентина Кирилівна Ворник

Директор КЗ «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 1 смт Піщанка» Піщанської селищної ради

Народилася 5 березня 1962 р. Закінчила Уманьський педагогічний інститут імені П. Г. Тичини. Нагороджена Грамотою Міністерства Освіти, обласного відділу освіти. Викладає біологію та дуже любить спілкуватися з природою.

Наш НВК — це маленька країна, в якій учні та вчителі живуть за своїми законами і правилами. В нашій школі існує учнівська республіка, яка має свою конституцію, закони, символіку та традиції.

Главою республіки є Президент, який разом із парламентом керує республікою. Порядок роботи Парламенту — денний. Засідання проводяться щопонеділка. Рішення заноситься до протоколу, який веде секретар.

Столярик Дмитро

Президент шкільної республіки

В навчально-виховному комплексі працює чотири музеї: Юлії Рябчинської, Історії школи, Народознавства, Бойової слави. Всі музеї НВК створила Луковська С. П. Лише завдяки її небайдужості до історії школи, до рідного краю існують та поповнюються новими експонатами і матеріалами ці скарбнички пам'яті.

В свій вільний час учні можуть відвідати гуртки інформатики, хорового співу, драматичний, краєзнавчий, образотворчого мистецтва, хімічний, юних пожежників.

Історія школи

В кінці вересня 1789 року в Піщанці було відкрито земську школу. В ній навчалось близько 100 дітей, батьки яких були переважно заможними людьми. Навчали учнів 4 вчителі.

У 1904 році було збудовано нове приміщення для школи, яке складалося з 8 класних кімнат. В них на той час навчалося 150 учнів. Серед учителів найбільшим авторитетом користувався завідуючий школою Денис Панфілович Дудник.

Піщанську середню школу було відкрито восени 1936 року. Тоді в школі працювали: Олійник, Чорнобровкін, Бойко, Білокрис, Дем'янова, Іванченко, Микитенко. Перший випуск Піщанської середньої школи відбувся весною 1938 року.

В сорокових роках було одне приміщення колишньої церковно-приходської школи. Учні навчалися у дві зміни в старому і незручному приміщенні.

У 1942 році в Піщанці вперше засновано початкову школу. В ній навчалося 20 хлопчиків і ні одної дівчинки. Школа працювала нерегулярно. Через відсутність учителів та підручників, а також зручного приміщення її часто закривали.

В 1943 році Піщанку захопили фашисти. Школярів примушували навчатися. Начання проводилося переважно румунською мовою. Робочий день починався з румунської молитви. В школі працювало 2 вчителі.

В 1954 році з'явились паралельні класи. Молодші школярі навчалися у єврейській школі.

1957–1958 роки — будувалося друге приміщення для школи. В ньому було 5 класних кімнат та кабінет директора. Школа будувалася руками учнів. В цьому приміщенні навчалися лише старшокласники. Навчались 11 років.

1963 року було побудовано три приміщення для школи. В школі викладало близько 50 вчителів. Навчалося більше 700 учнів. На навчання приїжджали учні з сусідніх сіл (Миролюбівка, Ставки). Директором був Мельник А. А. Навчання проводилося українською мовою. Значна увага приділялась вивченню російської мови. Були хімічний, фізичний та математичний кабінети.

У вісімдесятих роках було побудовано третє двоповерхове приміщення для школи (зараз його займає ДЮСШ). На першому поверсі навчалися учні молодших класів, а на другому — старшокласники.

У 1982 році було побудовано приміщення нашого НВК.