Антивіруси

Антивіруси.

Вірус — це програма, яка може додавати та свої коди до інших програм (тобто «заражати» інші програми) і таким чином розмножуватися і виконувати небажані дії.

Виконання заражених файлів автоматично викликає виконання вірусу, що призводить до зараження нових програм, і т.д. Процес поширюється дуже швидко.

Зараз існує понад 200 тисяч видів вірусу, та їхня кількість весь час зростає. Віруси виявляють себе по-різному: від смішних повідомлень на екрані дисплея до повного виведення комп'ютера з ладу. Наприклад, так званий Єрусалимський вірус виявляє себе у вигляді чорного квадрата на екрані дисплея і в уповільненні на 80 % роботи комп'ютера після того, як комп'ютер відпрацював 30 хвилин. Особливо небезпечним цей вірус стає тоді, коли на 13-е число припадає п'ятниця. У такий день вірус знищує всі дані і програми в пам'яті і на всіх дисках комп'ютера.

Антивіруси — це програми, призначені для виявлення і знешкодження вірусів.

Для перевірки на наявність вірусів найчастіше використовуються програми Anti Viral Toolkit Pro (автор Е. Касперський) і Dr.Web (автор І. Данилов). Вони перемагають більшість відомих на даний момент видів вірусів. Автори регулярно поновлюють версії цих програм, з огляду на появу нових видів вірусів. Крім того, є програми, призначені для виявлення і знищення конкретних видів чи груп вірусів.