Оболонки ОС.
Перші операційні системи використовували командний режим організації діалогу з користувачем. Користувачеві потрібно було власноруч друкувати кожну потрібну йому команду, яка потім виконувалася. Для цього необхідно було пам'ятати не тільки точне написання команд, але й додаткову інформацію, яку вони вимагали.
Командний режим роботи організації діалогу має два основні недоліки:
Від складностей командного режиму звільняють програми, які називаються оболонками операційних систем. Використання оболонки дозволяє замінити введення команди або навіть цілої групи команд натисканням однієї з клавіш клавіатури або однієї з кнопок миші. Інформація, необхідна користувачеві для роботи, весь час знаходиться перед ним на екрані дисплея.
Оболонка операційної системи — це програма, призначена для полегшення роботи користувача з командами ОС.
Однією з найпопулярніших і найпоширеніших була оболонка Norton Commander (NC) для ОС MS-DOS. Крім цієї оболонки, для MS-DOS використовувалися також оболонки РС Shell, PathMinder, ХТree та ін. Крім того, для ОС MS-DOS певний час були розповсюдженими графічні оболонки Windows 3.1, Windows 3.11 тощо. Наступна версія Windows — Windows 95 — не є оболонкою, а повноцінною операційною системою з графічним інтерфейсом.
Хоча різні оболонки принципово відрізняються одна від одної, будь-яка з них дозволяє реалізувати такі основні функції: