Профілактика

Профілактика

Ніякі самі надійні й розумні міри не зможуть забезпечити стовідсотковий захист від комп'ютерних вірусів і троянських програм, але, виробивши для себе ряд правил, ви істотно знизите ймовірність вірусної атаки й ступінь можливого збитку.

Одним з основних методів боротьби з вірусами є своєчасна профілактика. Комп'ютерна профілактика складається з невеликої кількості правил, дотримання яких значно знижує ймовірність зараження вірусом і втрати яких-небудь даних. Нижче перераховані основні правила безпеки, виконання яких дозволить вам уникати вірусних атак.

Правило № 1: захистіть комп'ютер за допомогою антивірусних програм і програм безпечної роботи в інтернеті. виконання не рідше одного разу в тиждень. Якщо ви не встановили компонент Анти-Хакер, рекомендується зробити це, щоб захистити комп'ютер при роботі в інтернеті.

Правило № 2: будьте обережні при записі нових даних на комп'ютер:

  • Перевіряйте на присутність вірусів всі диски (дискети, CD-диски, флеш-карти та ін.) перед їхнім використанням.
  • Обережно поводьтеся з поштовими повідомленнями. Не запускайте ніяких файлів, що прийшли поштою, якщо ви не впевнені, що вони дійсно повинні були прийти до вас, навіть якщо вони відправлені вашими знайомими.
  • Уважно ставтесь до інформації, одержаної з інтернету. Якщо з якого-небудь веб-сайта вам пропонується встановити нову програму, зверніть увагу на наявність у неї сертифіката безпеки.
  • Якщо ви копіюєте з інтернету або локальної мережі файл, обов'язково перевірте його за допомогою антивірусу.
  • Уважно ставтеся до вибору відвідуваних вами інтернет-ресурсів. Деякі із сайтів заражені небезпечними скрипт-вірусами або інтернет-хробаками.

Правило № 3:користуйтеся сервісом Windows Update і регулярно встановлюйте оновлення операційної системи Microsoft Windows.

Правило № 4:купуйте дистрибутивні копії програмного забезпечення в офіційних продавців.

Правило № 5:обмежте коло людей, допущених до роботи на вашому комп'ютері.

Правило № 6:зменшити ризик неприємних наслідків зараження можливо, якщо:

  • Вчасно робіти резервне копіювання даних. У випадку втрати даних система досить швидко може бути відновлена при наявності резервних копій. Дистрибутивні диски, дискети, флеш-карты й інші носії із програмним забезпеченням і важливою інформацією повинні зберігатися в надійному місці.
  • Обов'язково створити диск аварийного відновлення, с якого при необхідності можна буде завантажитися, використовуючи "чисту" операційну систему.

Правило № 7:регулярно переглядайте список встановлених програм на вашому комп'ютері. Для цього ви можете скористатися пунктом Установка/видалення програм у Панелі інструментів або просто переглянути вміст каталогу Program Files, каталогу автозавантаження. Таким чином, ви можете виявити програмне забезпечення, що було встановлено на комп'ютер без вашого ведена, поки ви, наприклад, користувалися інтернетом або встановлювали деяку програму. Напевно деякі з них можуть виявитися потенційно небезпечними програмами.