Інформаційна безпека

Загрози комп'ютерної безпеки

У зв'язку зі стрімким розвитком інформаційних технологій і їхнім проникненням в усі сфери людської діяльності зросла кількість злочинів, спрямованих проти інформаційної безпеки.

Великий інтерес із боку кібер-злочинців викликає діяльність державних структур і комерційних підприємств. Метою є розкрадання, розголошення конфіденційної інформації, підрив ділової репутації, порушення працездатності й, як наслідок, доступності інформаційних ресурсів організації. Дані дії наносять величезний моральний і матеріальний збиток.

Однак ризику піддаються не тільки великі компанії, але й звичайні користувачі. За допомогою різних засобів злочинці одержують доступ до персональних даних - номерів банківських рахунків, кредитних карт, паролів, виводять систему з ладу або одержують повний доступ до комп'ютера. Надалі такий комп'ютер може використатися як частина зомбі-мережі - мережі заражених комп'ютерів, що використаються зловмисниками для проведення атак на сервери, розсилання спама, збору конфіденційної інформації, поширення нових вірусів і троянських програм.

Сьогодні всім зрозуміло, що інформація є коштовним надбанням і підлягає захисту. У той же час інформація повинна бути доступної для певного кола користувачів (наприклад, співробітникам, клієнтам і партнерам підприємства). Таким чином, постає питання про створення комплексної системи інформаційної безпеки. Така система повинна враховувати всі можливі джерела загроз (людських, технічних і стихійних факторів) і використати весь комплекс захисних мір, таких як фізичні, адміністративні й програмно-технічні засоби захисту.