Вікно програми

Вікно програми PowerPoint 2010

Програму PowerPoint 2010 можна запустити на виконання кількома способами: використавши ярлик програми на Робочому столі або на Панелі швидкого, за допомогою головного меню "Пуск", двічі клацнути на значку файлу презентації.

Після запуску програми PowerPoint 2010 на екрані з'являється її вікно.

Вікно містить: Слайд, Панель швидкого доступу, Рядок заголовка вікна програми, Стрічку, Смуги прокручування, Елементи керування для змінення масштабу, Кнопки перемикання режимів перегляду, Рядок стану, Область нотаток, Область структури і слайдів, Лінійки, Вкладки Слайди і Структура, Кнопка закриття Області структури і слайдів.

Область структури і слайдів має дві вкладки. Вкладка Слайди призначена для відображення у вигляді ескізів усіх слайдів презентації. Також її можна використовувати для зміни послідовності розміщення слайдів, швидкого переходу до потрібного слайда. Вкладка Структура призначена для планування структури презентації.

Поле Нотатки до слайда використовується для введення тексту різних поміток і підказок.

У нижній частині вікна програми PowerPoint 2010 знаходиться Рядок стану, в якому відображаються повідомлення про номер поточного слайда та їх загальну кількість, про використану тему оформлення слайда та про мову поточного фрагмента тексту.

Справа від Рядка стану розміщені кнопки переключення режимів перегляду презентації. Режим Звичайний використовується під час створення, редагування та форматування слайдів презентації, у режимі Сортувальник слайдів, на екран виводяться ескізи слайдів, що надає користувачу можливість оцінити цілісність композиції і структуру всієї презентації та за необхідності змінити порядок слайдів, видалити чи приховати окремі з них або додати нові. Вибір кнопки Показ слайдів приводить до демонстрації презентації, починаючи з поточного слайда.

Розпочати демонстрацію презентації з першого слайда можна також натисненням клавіші F5.

У режимі демонстрації об'єкти презентації з'являються залежно від налаштувань: або автоматично через певний інтервал часу, або після натиснення лівої кнопки миші чи певних клавіш клавіатури. Припинити демонстрацію презентації можна, натиснувши клавішу Esc.