Сканер
Для введення в комп'ютер різних зображень — текстів, рисунків та іншої графічної інформації, що нанесені на папір або на якусь іншу поверхню, — використовуються пристрої, які називають сканерами.
Термін "сканер", "сканувати" походять від англійського слова scan - переглядати, оглядати. Основним завданням сканера є перетворення зображення у цифровий код для подальшої обробки комп'ютером.
Зчитувальна головка сканера рівномірно рухається над зображенням. Спеціальні пристрої перетворюють зображення на цифрові коди, що надходять до комп'ютера.
Планшентний сканер
Основні хараткреитсики
Розподільча здатність сканера - це величина, яка показує скільки точок на дюйм розпізнає сканер. Ця величина вимірюється у dpi.
Розрядність - це величина, яка означає кількість інформації, яка потребується для оцифровки кожної точки зображення; а ще - це кількість кольорів, які здатен розпізнати сканер. Ця величина вимірюється у бітах.
Перші моделі сканерів були чорно-білими, тобто сприймали лише чорний та білий кольори. Сучасні сканери дозволяють розпізнавати мільярди відтінків.
Сканер внаслідок сканування документа створює файл графічного формату (BMP, TIFF, JPEG, GIF, PNG ). Якщо первинний документ містив текст, то файл, отриманий внаслідок сканування, не може бути відкритий програмою текстового редактора. Необхідно виконати перетворення файлу в текстовий формат. Для цього існують спеціальні програми, що називаються програмами оптичного розпізнавання тексту.
Сканери бувають чотирьох типів — ручні, планшетні, протяжні та барабанні.