Монітор

Монітор

Необхідним пристроєм виведення інформації, що входить до апаратної частини ІВМ-сумісного комп'ютера, є дисплей (від англ. «to display» — показувати), або, як його ще називають, монітор (від англ. «to monitor» — відслідковувати, стежити за чимось). Однією з основних частин дисплея є екран, який може бути кольоровим або монохромним (від грецьк. «моно» — один, «хром» — колір), на який виводиться інформація.

Монітори

Монітор (дисплей) комп'ютера призначений для виведення на екран текстової і графічної інформації.

Він може працювати в одному з двох режимів: текстовому або графічному.

Текстовий режим.

У текстовому режимі екран монітора умовно розбивається на окремі ділянки — знакомісця, найчастіше на 25 рядків по 80 символів (знакомісць).У кожне знакомісце може бути виведений один з 256 заздалегідь заданих символів. У число цих символів входять великі і малі латинські букви, цифри, символи, а також псевдографічні символи, використовувані для висновку на екран таблиць і діаграм, побудови рамок навколо ділянок екрана і т.д.

Графічний режим .

У графічному режимі екран монітора складається з точок (pixcel), кожна з яких світиться відповідним кольором.

Основними характеристиками монітора є:

  • розмір діагоналі;
  • розподільча здатність;
  • частота оновлення.

Піксельце найменший елемент зображення, точка, що світиться. Сукупність пікселів утворює зображення на екрані.

Однією з найважливіших характеристик дисплея є кількість точок на екрані, які використовуються для утворення зображення. Ця характеристика називається роздільною здатністю екрана. Визначається роздільна здатність як кількість пікселів по горизонталі та кількість пікселів по вертикалі.

Роздільна здатність екранаце кількість пікселів, що використовуються для утворення зображення.

У сучасних комп'ютерах найчастіше використовуються дисплеї з роздільною здатністю 640×480, 800×600, 1024×768, 1280×1024, 1600×1200.

Повний набір кольорів, що використовується для відтворення зображення, називається кольоровою палітрою.

В основному використовуються монітори 15",17",19",21". Для нормальної роботи розподільча здатність монітора повинна бути не менша, ніж 800х600 при частоті 85Hz. Більшість моніторів підтримують натупні варіанти розподільчої здатності: 640х480; 800х600; 1024х768; 1280х1024; 1600х1200 та ін. При налагодженні монітора потрібно враховувати, що розподільча здатність і частота оновлення обернено пропорційні. (При збільшенні розподільчої здатності зменшується частота оновлення і навпаки.)