Миша

Маніпулятор миша

Дуже поширеним пристроєм, що полегшує роботу користувача за комп'ютером, особливо при використанні графічного режиму роботи дисплея, є миша. Цей пристрій був винайдений у 1963 році Дугласом Енджелвбартом.

Мишаце пристрій, за допомогою якого можна керувати місцезнаходженням курсора на екрані дисплея і вибирати об'єкти для подальшої роботи.

При підключенні миші до комп'ютера на екрані дисплея як у текстовому, так і в графічному режимах роботи з'являється курсор миші. Залежно від режиму роботи форма курсора може змінюватися.

Для переміщення курсора по екрану користувач повинен пересунути мишу по поверхні стола або спеціального килимка. Рух миші призводить до обертання кулі, що міститься внизу в тілі миші. Обертання кулі перетворюється на сигнал, що керує рухом курсора миші на екрані дисплея. Таким чином, коли миша рухається по поверхні стола або килимка, відповідно до цього руху її курсор переміщається по екрану. За допомогою миші курсор можна переводити в будь-яке місце на екрані.

Миші

Введення інформації в комп'ютер відбувається за допомогою кнопок. Залежно від конструкції, в тіло миші вбудовані одна, дві або більше кнопок.

Є ще один пристрій, подібний до миші за принципом дії та функціями, які він виконує. Він називається трекбол. Це та сама миша, але перевернута на «спину». Куля, що керує рухом курсора на екрані, знаходиться зверху. Користувач обертає кулю пальцем, і відповідно до цього обертання курсор пересувається по екрану. Трекбол застосовується у портативних комп'ютерах і зручний тим, що немає потреби рухати його, адже він весь час залишається на одному місці.