Корпус

Корпус

Корпус визначає не тільки зовнішній вигляд системного блока, він задає певне розташування материнської плати та інших внутрішніх пристроїв комп'ютера. Для настільних комп'ютерів промисловість випускає корпуси з горизонтальним розташуванням материнської плати (desktop, footprint, slimline) та корпуси з вертикальним розташуванням материнської плпти, тобто корпуси типу "Tower" (mini-tower, midi-tower, big-tower). Нині використовуються корпуси типу Tower, які займають мало місця та мають досить вільного місця для розташування різноманітних внутрішніх пристроїв.

Вигляд корпуса типу tower

Внутрішній вигляд корпуса типу tower

Блок живлення розташований всередині корпуса, у верхньому кутку. Блок живлення характеризується своєю потужнісю. Чим більша одиниця потужності у блока живлення, тим більшу кількысть внутрішніх пристроїв він може забезпечити електроенергією.

На передній (або, по научному, фронтальній) стороні корпуса розташовані дві головні кнопки:

Кнопка Power. Саме на неї ми натискаємо, вмикаючи та викикаючи камп'ютер.

Кнопка Reset. Ця кнопка призначена для перезавантаження комп'ютера.

Також на передній стороні ви зможете побачити два основних індикатори, кожний з яких відповідає за певні функції комп'ютера.

Power. Це індикатор, який світиться здебільшого зеленим або синім кольором. Під нею написано Power. Цей індикатор означає, що комп'ютер ввімкнено.

H.D.D (Hard Disk Drive) Це індикатор, який світиться здебільшого червоним або жовтим кольором. Під нею написано H.D.D Цей індикатор характеризує роботу жорсткого диску - вінчестера. Коли індикатор світиться, це означає, що комп'ютер у даний момент часу звертається до вінчестера.

На задній стінці корпуса розташовані порти материнької плати, до яких підключаються зовнішні пристрої (принтер, сканер, монітор, клавіатура, миша, звукові колонки, навушники, мікрофон, цифрова відео камера, web - камера, цифровий фотоапарат, flash - носій інформації, модем). Також на задній стінці розташовано гніздо для ввімкнення провідника, який забезпечує надходження електроенергії від електромережі до системного блоку.