Z1, Z3, ABC

Як був винайдений комп'ютер

Напередодні другої світової війни був зроблений ще один суттєвий крок до створення електронної обчислювальної машини. Він пов’язаний з діяльністю німецького інженера К.Цузе і американського професора Дж.Атанасова.

Конрад Цузе (Konrad Zuse)

В історії обчислювальної техніки Конрад Цузе (Konrad Zuse) є двічі першим. Він першим створив машину, яка застосовувала двійкову систему числення, і першим, хто виготовив діючу машину з програмним управлінням. Його машина на виключно механічній основі була створена у 1937 році (Z1), на релейній — у 1941 році (Z3).

  

Конрад Цузе і його машини — механічна Z1 та релейна Z3

У 1937 році Джон Атанасов (John Atanasoff, 1903-1995 рр.) розпочав розробку першої машини на електронних лампах в університеті штаті Айова в США. Машина призначалася для розв’язання систем лінійних рівнянь. Атанасов разом із своїм аспірантом Кліффордом Е. Беррі створили дослідний зразок машини. Вони назвали її ABC — Атанасов-Беррі комп’ютер (Atanasoff Berry computer).

Джон Атанасов (John Atanasoff)

Машина АВС містила близько 300 електронних ламп і використовувала двійкову систему числення. Її розробка зупинилася на стадії експерименту.

Обчиcлювальна машина ABC