Архівація

Архівація

З розвитком інформаційних технологій гостро постало питання щодо способів зберігання даних. Починаючи із 40-х років XX ст., вчені розробляють методи пoдання даних, за яких простір на носіях інформації використовувався б економніше. Результатом цього стала технологія стиснення та архівації даних.

Архівація даних — це спосіб зберігання даних на носіях у компактній формі з метою економії місця на носії.

Зменшення файлів актуальне не лише для економії вільного місця на дисках, а й для швидшого передавання файлів по мережі.

Архівація також використовується для:

  • Зменшення об’єму даних
  • Створення резервних копій

Зменшення об'єму файлів

Це завдання виконується з меню економії місця на носіях та для швидшого передавання файлів по мережі. Якщо дисковий простір можна «нарощувати» шляхом придбання сучасніших дисків більшої ємності, то швидкість передавання ще довго стримуватиме збільшення розміру файлів, що передаються.

Резервне копіювання

У процесі експлуатації комп'ютера не виключені ситуації, що загрожують невідновною втратою інформації (несправність пристрою нагромаджувача або дефекти на поверхні жорсткого диска, неправильні операції із файлами або випадкове знищення файлів, руйнування інформації комп'ютерним вірусом). Для збереження важливої інформації застосовується резервне копіювання на зовнішні носії (магнітооптичні диски, диски CD-R і CD-RW, вінчестери). Резервне копіювання виконується за допомогою спеціальних утиліт, що забезпечують створення компактних архівів.

Архівація при шифруванні даних

Ця операція виконується з метою зменшння імовірності злому системи шифрування.