Дискети

Дискети

Нагромаджувачі на гнучких дисках використовуються для зберігання невеликих обсягів інформації та для її перенесення з одного комп'ютера на інший. Так само, як і інші дискові нагромаджувачі, вони складаються з носія — дискети — і приводу, що називається дисководом (англ. «drive»).

Тонка пластикова основа (диск) з нанесеним на неї магнітним шаром — це і є дискета. Щоб запобігти потраплянню на неї пилу та уникнути всіляких пошкоджень, основа вкладається у квадратний футляр, усередині якого вона може вільно обертатися. Футляр зроблений із спеціального матеріалу і зсередини вкритий фетром для поглинання пилу.

Дискети відрізняються одна від одної, передусім, діаметром диска. Він вимірюється у дюймах. Сьогодні в основному використовуються дискети 3,5 дюйма (89 мм).

Тридюймові дискети типу DS/DD розраховані на зберігання до 720 Кбайтів інформації, а типу DS/HD — до 1,44 Мбайта.

Тридюймова дискета

Будова приводу (дисководу) для дискет схожа на будову приводу жорсткого диска. Проте, на відміну від приводу для жорсткого диска, швидкість двигуна, що обертає дискету, менша і залежить від типу дискети. Звичайно вона становить від 300 до 360 обертів за хвилину. Крім того, в дисководах для дискет головки зчитування/запису не «летять» над поверхнею дискети, а торкаються її.

Нагромаджувач на гнучких дисках