Глобальні мережі

Глобальні мережі

Глобальна мережаце з'єднання локальних мереж і окремих комп'ютерів, розташованих на далекій відстані один від одного.

У таких мережах є додаткові пристрої для обробки великих обсягів інформації та пересилання її на далеку відстань.

Передусім, це сервери глобальних мереж, які є дуже потужними комп'ютерами.

Через великі відстані між комп'ютерами використання простих ліній зв'язку в глобальних мережах не можливе. Сучасні глобальні мережі використовують найрозвиненіший у світі зв'язок — телефонний. Проте зв'язок між серверами глобальної мережі здійснюється не по звичайних телефонних лініях, а по виділених лініях або по спеціальних каналах зв'язку.

Виділена телефонна лінія використовується лише для передачі інформації між комп'ютерами в мережі. Вона має високу швидкість передачі та перешкодостійкість.

Канали зв'язку мають ті самі властивості, але в них вищі якісні характеристики.

У глобальних мережах найчастіше використовуються системи супутникового зв'язку, що значно розширює масштаби та можливості таких мереж.

Щоб користуватися глобальною мережею, комп'ютер повинен мати модем і спеціальне ПЗ.

Сучасні глобальні мережі надають можливість людині ознайомитися з останніми новинами; переглянути будь-яке видання у великій бібліотеці; відвідати відому картинну галерею; довідатися про погоду на завтра на іншому материку; протягом кількох хвилин обмінятися листами з другом, який перебуває на протилежному боці Землі; дізнатися, де, коли і які цікаві події відбуватимуться, і навіть отримати відповідь на будь-яке запитання, відіславши його просто в мережу, — той, хто знає відповідь, надішле її вам. Є можливість для користувачів мережі спілкуватися голосом.

Найбільшою у світі глобальною мережею є мережа Internet,яка охоплює всі континенти Землі.

Інтернет — це глобальна міжнаціональна мережа, яка складається з набору зв'язаних мереж, що взаємодіють як одне ціле. Складовими Інтернету є мережі різного масштабу: великі національні магістральні мережі, багато регіональних і локальних мереж.

Інтернет — це з'єднання багатьох мереж, що забезпечує поширення інформаційних потоків по всій Земній кулі.

Мережі, які є складовими Інтернету, поширюються на великі відстані та можуть перекривати одна одну, тому будь-яка пара вузлів пов'язана між собою не одним, а багатьма каналами зв'язку, завдяки чому Інтернет забезпечує стійкий зв'язок навіть в умовах військових дій. При руйнуванні частини мережі пакети інформації можуть обходити ушкоджені ділянки. До речі, перші дослідження у галузі Інтернет здійснювалися саме з метою збільшення надійності зв'язку у випадку виникнення глобальних військових конфліктів (під час ядерного вибуху).

Однією з найбільш використовуваних можливостей глобальної мережі є електронна пошта — E-mail (від англ. «Electronic mail» — електронна пошта).