Редагування

Редагування документа

Для редагування тексту документа слід використовувати наступні команди:

Команда Призначення
Insert Зміна режиму вставки-заміни (індикатор ЗАМ в строкі статусу)
BaskSpaceЗнищення символа зліва від курсора
Ctrl+BaskSpaceЗнищення слова зліва від курсора
DeleteЗнищення символа справа від курсора
Ctrl+DeleteЗнищення слова справа від курсора
Caps Lock Клавіша перемикач клавіатури в верхній чи нижній регістр
Shift+F3 Зміна регістру виділеного блоку тексту
Ctrl+ZВідмінити виконану дію
Ctrl+YПовторити дію

Відміна або повторення останньої дії

Виберіть команду «Отменить_» або «Повторить_» у меню «Правка». Назва команди «Отменить_» («Повторить_») змінюється на «Нельзя отменить_» («Нельзя повторить_»), якщо останню дію неможливо відмінити (повторити). Вказані операції можна також реалізувати за допомогою кнопок стандартної панелі інструментів — «Отменить» та — «Повторить».

Копіювання та переміщення обєктів за допомогою буфера
Виділіть фрагмент, який необхідно копіювати, перемістити або видалити.
Якщо ви хочете залишити оригінал на місці (копіювати фрагмент), натисніть кнопку стандартної панелі інструментів — «Копировать», або виберіть команду «Копировать» у меню «Правка», або натисніть клавіші Ctrl+Insert або Ctrl+C.
Після цього вкажіть курсором місце у документі, куди ви хочете вставити обраний обєкт, та натисніть кнопку стандартної панелі інструментів — «Вставить», або виберіть команду «Вставить» у меню «Правка», або натисніть клавіші Shift+Insert або Ctr+V.

Якщо ви хочете видалити оригінал із старого місця (обєкт), натисніть кнопку стандартної панелі інструментів — «Вьірезать», або виберіть команду «Вырезать» у меню «Правка», або натисніть клавіші Shift+Delete або Ctrl+X. Подальші дії ті ж самі, що і при копіюванні.

Видалення тексту

Якщо ви хочете видалити виділений фрагмент, не переміщуючи його у буфер, натисніть просто клавішу DEL.

Пошук тексту

Щоб знайти будь-який текст у поточному документі (при умові, що він там є, звичайно), виконайте команду «Найти...» у меню «Правка» або використайте клавіатурну команду Ctrl+F. У результаті з’явиться таке вікно діалогу:

При виконанні пошуку ви можете враховувати регістр (великі чи малі літери), шукати вираз як ціле слово, а також враховувати формат виразу (наприклад, курсив).

Пошук та заміна тексту

Щоб знайти якийсь текст у поточному документі та замінити його на інший, виконайте команду «Заменить...» у меню «Правка» або використайте клавіатурну команду Ctrl+H. У результаті з’явиться таке вікно діалогу:

Діалог цього вікна нагадує діалог попереднього вікна, він досить прозорий і тому не коментується.

Пошук та заміна нетекстових об’єктів

За допомогою вікон діалогу «Найти» та «Заменить» можна шукати та заміняти рисунки, спеціальні символи, поля тощо. З цією метою виберіть команду «Найти...» або «Заменить...» у меню «Правка». Натисніть кнопку «Специальный» та виберіть необхідний об’єкт із запропонованого списку.

Перехід на сторінку, строку ...

Для переходу на потрібну сторіку, строку і т.д. потрібно виконати команду "Перейти ..." у меню "Правка" або використайте клавіатурну команду Ctrl+G. У результаті з’явиться таке вікно діалогу:

В ньому потрібно ввести параметри переходу та дати команду "Перейти".