Загальні відомості про мережу
Internet-всесвітня комп'ютерна мережа, що об'єднує інші мережі та окремі комп'ютери.
Кожна мережа складається з десятків і сотень серверів. Сервери сполучені між собою різноманітними лініями зв'язку: кабельними, наземним радіозв'язком, супутниковим радіозв'язком. До кожного серверу підключається велика кількість комп'ютерів і локальних комп'ютерних мереж, що є клієнтами мережі. Клієнти можуть з'єднуватися із сервером не тільки прямими лініями, але і завдяки звичайним телефонним каналам.
Мережа Інтернет об'єднала тисячі глобальних мереж із 235 країн світу. Кількість Інтернет-серверів досягла 20 мільйонів, з них 1,27 мільйона WEB-серверів; кількість клієнтських комп'ютерів, що підключаються до Інтернет через телефонні лінії взагалі не піддається підрахунку. Серед переваг мережі TCP/IP - її вкрай децентралізована система. Ні уряд, ні монопольні корпорації не контролюють її роботу. З'єднання з Інтернетом також не вимагає офіційного дозволу. Інтернет розвивається так швидко, що його ріст виміряється у відсотках на місяць.
Доступ до Internet може отримати будь-який користувач комп'ютера, який має канал зв'язку з мережею та необхідне програмне забезпечення.
Провайдер – фірма-посередник, яка організовує зв’язок з Internet, тобто надає доступ до цієї мережі.
Основні служби Internet: