Файлові менеджери

Файлові менеджери

Для спрощення роботи користувачів із комп'ютером в операційній системі МS-DOS фірма Peter Norton Computing розробила програму Norton Commander (скорочено NC), яка набула великої популярності. Використовуючи ідею, яка була втілена в NC, було створено файловий та архівний менеджер FAR.

FAR – програма керування файлами для WINDOWS, яка підтримує довгі імена файлів і має широкій набір операцій над файлами і папками. FAR дозволяє напряму працювати з архівами. При цьому файли в архівах обробляються аналогічно файлам в папках.

Ця програма, що належить до програм-оболонок, дала змогу замінити введення текстів команд простим натисканням однієї клавіші чи комбінації кількох клавіш. Команди в FAR можна також вводити, вибираючи їх із меню. Вибір команди з меню здійснюється встановленням курсора за допомогою клавіш управління на потрібний пункт меню і натисканням клавіші ENTER. Також при роботі з FAR можна використовувати маніпулятор «миша».

FAR дає можливість запускати програми, копіювати, перейменовувати, переміщувати, а також: переглядати та редагувати файли і виконувати інші команди.

Для запуску програми в FAR потрібно встановити курсор на ім'я відповідного файла з розширенням *.com, *.exe чи *.bat і натиснути ENTER. Завантаження програми FAR, як правило, здійснюється з робочого столу WINDOWS. Для цього вказівник “миші” наводять на його піктограму (подвійні сині панелі) і швидко натискають два рази ліву кнопку маніпулятора.